Profesyonel Web Tasarım | Kurumsal Web Sitesi | Yazılım Şirketi

AVMEK ile çalışan tüm müşterilerimiz bu şartlar & kullanım sözleşmesi şartlarını kabul etmiş sayılır.

Site lisansları, teknik desteği ve garantisi bir yıl süreyle devam etmektedir. Sitelerimizin lisansları kişiye özel ve tek kullanımlıktır. Almış olduğunuz hizmet (script, ürün, tema vb.) ve kabul ettiğiniz şart & koşullar lisansın izinsiz kullanılmasına ve kopyalanmasına izin vermez.

E-Ticaret siteleri üzerinden alkollü ürün ve tütün mamulleri satışı kanunen yasaktır. Bu maddeye uymayan siteler bildirilmeksizin kapatılmaktadır.

E-Ticaret sistemlerinde Türkiye Cumhuriyeti’nin online satış yapan sitelerle ilgili çıkarmış olduğu anayasa maddeleri, yasaları, yönergeleri, tasarıları vb. durumlardan oluşabilecek sorumlulukları araştırmak ve yerine getirmek site sahibine aittir.

Özel istek ve talepler doğrultusunda hazırlanan özel yazılım/tasarım çalışmaları ve çalışmaların bulunduğu ftp hesabı paylaşıma açık değildir.

Özel yazılım/tasarım harici hazırlanan siparişlerde sunulan altyapı, açık kaynak kodlu (WordPress, Opencart) hazır sistem üzerinden gidilerek tema ve yazılım çalışmaları yapılarak kullanıma uygun hale getirilmektedir.

Özel Tasarım/Yazılım talepleriniz doğrultusunda hazırlanan yada var olan Avmek tasarımları/yazılımları, AVMEK tasarım şablonları ve yazılım altyapısı olarak hazırlanmakta olup kullanım, dağıtım, değiştirme, satış/pazarlama, çoğaltma hakkı AVMEK firmasına ait olup, AVMEK tasarımları/yazılımları istediği kadar sitede kullanıp çoğaltabilir, düzenleyebilir, satabilir. Müşteri eğer site tasarımını/yazılımını sadece kendisi için kullanılmasını, başka müşterilerde, başka projelerde, başka sitelerde kullanılmasını istemiyor ise müşteri özel lisansı alması gerekmektedir.

Müşteri Özel Lisans: Tasarımlar/Yazılımlar müşteri özel istediği doğrultusunda hazırlanmış olsun yada olmasın AVMEK tarafından yapılan tüm tasarımlar/yazılımlar, kullanım, dağıtım, değiştirme, satış/pazarlama, çoğaltma hakkı AVMEK firmasına aittir. Bu lisans tasarımın/yazılımın sadece bir müşteri/site/proje olarak kullanılması sağlamaktadır. Bunun dışında hiçbir projede birebir aynı tasarımın/yazılımın kullanılmamasını sağlamaktadır. Müşteri Özel Lisans fiyatlandırması tasarıma veya yazılıma göre değişiklik göstermekte olup en az ( fiyat x 10 ) olarak hesaplanmaktadır.

Müşterilerimize hazırladığımız site/proje/tasarım çalışmaları müşteriye tek kullanım hakkı sunmaktadır. Müşteri site/proje/tasarımı çoğaltıp kullanamaz. Bunun için müşteri özel lisansı alması gerekmektedir. Bu durumda fiyatlandırma çok daha farklı hesaplanmaktadır. Hizmet verdiği site/proje/tasarım müşteri özel istediği doğrultusunda hazırlanmış olsun yada olmasın kullanım, dağıtım, değiştirme, satış/pazarlama, çoğaltma hakkı AVMEK firmasına aittir.

Siteler üzerinde kullanılan görsel, içerik, medya vb. dokümanların telif hakları vb. sorumlulukları site sahibine aittir. Kullanım hakkınız olmayan dokümanları izinsiz kullanımınızdan dolayı oluşabilecek durumlardan firmamız sorumlu değildir.

Sitenizin tüm içerik yedekleri yönetim paneli üzerinden, yedekleme eklentileri yardımıyla alınabilmektedir. Site yedekleri site sahibinin sorumluluğundadır. Site yedeklemeleri konusunda destek ekibimizden ücretsiz bilgi, destek alabilirsiniz. Firmamız site yedekleri, veritabanı, dosyalar, görseller vb. maddi/manevi herhangi bir kayıp durumunda sorumluluk kabul etmemektedir. Yedek alamayanlar, veritabanı ve medya dosyaları için firmamızdan yedek talebinde bulunabilirler.

Tüketicinin özel istek ve talepleri doğrultusunda üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen ürünlerde tüketici cayma hakkı bulunmamaktadır.

Özel olarak belirtilmedikçe siteler Türkçe diliyle, üyelik ve bunun getirdiği özelikler bulunmadan yayına alınmaktadır.

Sitelerimizin demo çalışmaları müşterilerimizin göndermiş olduğu içeriklere istinaden yayın öncesi incelenebilmesi ve kontrol edilebilmesi için demo olarak hazırlanıp, sunulmaktadır. Demo sunumundan sonra yayın onayının verilmesi halinde site yayın işlemleri başlatılmaktadır.

Demo sunumunun ardından 15 gün içerisinde müşteri tarafından işlem yapılmayan ve kalan bakiyesi ödenmemiş demolar kapatılmaktadır. Kapanan demolar, demo olarak tekrar açılamamaktadır. Demo kapanmasının ardından kalan bakiyenin ödenmesi durumunda site/proje kendi alan adı ile direkt olarak yayına açılmaktadır. Demo kapanmasına takiben 15 gün geçmiş ve müşteri tarafından herhangi bir işlem yapılmayan ve kalan bakiyesi ödenmeyen site/proje ile ilgili tüm işlemler durdurulmaktadır. Ödenen ön ödeme iptal edilmektedir.

Siteleri online ortamda kontrol eden (Seo Tools, Speed Tester, Sıra Bulucu, Google Sıralaması vb.) çeşitli test sitelerinin sonuçları, tavsiyeleri, puanlamaları ve önerileri firmamız hizmetlerini kapsamamaktadır.

Siteler yayına açıldıktan sonra talep edilen güncellemeler ve ilaveler sitenin altyapısına uygulanabilmesi durumunda, ücretlendirilir ve peşin alınır.

Firmamız iş günleri içerisinde (Pazartesi – Cuma arası) hafta içi 09:00 – 18:00 saatleri arasında mail üzerinden teknik destek sunmaktadır. İş günleri dışındaki süreler (resmi tatiller, bayramlar vb.) dahil değildir.

AVMEK ve müşterisi dışındaki firmalar (Yandex, Google, Adwords, Payu, PayTR, Iyzico, vb.) ile ilgili sorumluluklar site sahibine aittir. Bu vb. firmalar ile site sahibi arasındaki ilişkilerinden Avmek sorumlu değildir.

E-Ticaret siteleri, satış yapan siteler, kredi kartlı siteler, ticari kazanç sağlayan siteler, kurumsal siteler, tanıtım siteleri vb. kısacası firmamızdan almış olduğunuz tüm hizmetlerin sorumluluğu tarafınıza aittir. Oluşabilecek herhangi bir durumdan ötürü firmamız hiçbir şart ve koşul altında sorumlu değildir. Yine oluşabilecek herhangi bir durumdan ötürü (yasaklı ürünler satılmasından doğabilecek herhangi bir zarar yada problem, izinsiz tüm yazılı ve görsel materyaller kullanımından kaynaklanan ihlaller ve doğabilecek zararlar, sitenin yada hizmetin çalışmaması, hata vermesi, teknik bir problem oluşması vb.) hizmet kullanımı öncesi, kullanım süresince veya kullanım sonrası hiçbir şart ve koşulda hiçbir maddi veya manevi zarardan firmamız, firma sahibi ve çalışanları sorumlu tutulamaz, tüm sorumluluk site sahibine aittir.

Herhangi bir raporlama, analitik, log (ip vb.) kaydı tutulmamaktadır.

Firmamız bünyesinde yayın yapan sitelerin yayınlama hizmeti Kebirhost (www.kebirhost.net) bünyesinden yapılmakta olup, yayınlama hizmeti ile ilgili oluşan durumlarda (hız sorunu, mail sorunu, planlı/plansız kesinti vb.) Kebirhost firmasından destek alabilmektesiniz.

Sunucu firma tarafından sunulan kaynakların (trafik, kota vb.) kullanımdan oluşabilecek/doğabilecek durumlardan firmamız sorumlu değildir. Alınan ücretlerin geri iadesi yapılmamaktadır.

Yayına alınan sitelerin/hizmetlerin tüm bakiyesi kapanmış olmalı ve site yapım bedeli borcu bulunmamalıdır, ödenmemiş herhangi bir borcu yada bakiyesi bulunan siteler/hizmetler otomatik olarak kapatılır/sonlandırılır.

Firmamız bünyesine yapılan ödemelerde farklı fatura bilgileri belirtilmediği durumda faturalar tarafımızda bulunan bilgilere göre kesilmektedir.

Yayına alınmış sitelerin/hizmetlerin yıllık ödemelerini takip etmek site sahibinin sorumluğundadır. Yıllık ödemesi yapılmayan veya geciken siteler/hizmetler otomatik olarak kapanmaktadır.

Google Ads reklam hizmeti alan müşterilerimiz için, hazırladığımız reklam panellerimiz üzerinden reklam hizmeti veriyoruz. Müşteri reklam hizmeti almaya devam etmek istemediği durumlarda özel bir sözleşmesi yoksa bırakabilir. Google Reklam paneli firmamız tarafıdan kurulan ve yönetilen bize hizmettir. Müşterinin firmamızdan ayrılması durumda reklam paneli verilemez ve reklam hizmeti sonlandırılır.

Hazırlamış olduğumuz web sitelerinin veya projelerin footer (alt kısım) bölümünde siteyi hazırlayan firma(Avmek Web tasarım) ismi ve linki bulunmaktadır. Müşteri bu bilgilerin görünmesini istemezse kaldırılabilmektedir.

AVMEK yukarıda belirtilen şart ve koşullarda değişiklik yapma hakkını saklı tutmaktadır.

TIKLA ARA
WhatsApp