Web Sitesi Tasarımı | Profesyonel Web Sitesi | Web Tasarım

Yandex kurumsal mail kurulumu gerçekleştirmek için öncelikle hangi programı kullandığınızı ve hangi platforma kuracağınızı seçiniz. Biz de size yardımcı olalım.

Yandex İçin Kurumsal Mail Kurulumu – Outlook

Outlook programını açtıktan sonra üst menüden “Dosya” seçeneğine tıklayınız.

Outlook > Dosya Aç

Daha sonra hesap bilgileri başlığı altında “Hesap Ekle” seçeneğini tıklayınız.

Hesap Ekle

Karşımıza çıkan pencerede “Elle kurulum veya ek sunucu türleri” seçeneğini seçip “İleri >” seçeneğine tıklıyoruz.

elle kurulum veya ek sunucu türleri

Karşımıza çıkan pencereden “POP veya IMAP” seçeneğini seçip “İleri >” seçeneğine tıklıyoruz.

Yandex Mail Kurulumu POP veya IMAP ayarları

Burada bilgilerimizi girebileceğimizi ve mail ayarlarımızı yapabileceğimiz bir pencere gelecektir. Kullanıcı bilgilerinizi, sunucu bilgilerinizi ve oturum açma bilgilerinizi eksiksiz ve doğru girdiğinizden emin olunuz.

Sol bölümdeki bilgileri doldurduktan sonra “Diğer Ayarlar” seçeneğini tıklayınız.

Yandex Kurumsal Mail hesap ayarları

İnternet E-posta Ayarları penceresinden “Giden Sunucusu” sekmesi açılır. Giden sunucum (SMTP) için kimlik doğrulaması gerekiyor” seçeneğine tik atılır. “Gelen posta sunucum ile aynı ad ayarlarını kullan” seçeneği işaretlenir.

Yandex Kurumsal Mail Kurulumu için Giden Sunucusu ayarları

Bu işlemden sonra “Gelişmiş” sekmesine geçiş yapınız. Orada da resimde göründüğü gibi gerekli bilgiler bu doğrultuda “Tamam” butonu ile kaydediniz.

Mail kurulumu için Gelişmiş penceresindeki ayarlar

Bu aşamadan sonra bilgilerimizin yazılı olduğu pencereye dönüş yaparız. “İleri >” butonunu tıklayıp kullanıcı adımız ve parolamız ile giriş işlemini tamamlarız.

Mail kurulumundan sınama ayarları

Karşımıza kullanıcı adı ve parola girebileceğimiz bir alan çıkacaktır. Mailimizi kontrol edip şifremizi doğru yazdığımızdan emin olalım. Ayrıca “Bu parolayı parola listesine kaydet” seçeneğini işaretleyip “Tamam” butonuna tıklayınız.

Mailinizin kurulumunu bu şekilde kolayca yapabilirsiniz. Şimdi son aşama olarak sınama işlemi yapıyoruz. Buraya kadar herhangi bir durumda hata aldıysanız bize ulaşınız.

[Resim Gelecek]

Sınama işlemlerinden sonra mail hesabınız Outlook programına eklenmiş olur. Yaptığınız bu düzenlemelerden sonra artık mail alıp gönderirken hiçbir sorun yaşamadan çalışmanıza imkan sağlanmış olur. En kolay haliyle Yandex kurumsal mail kurulum işlemlerini yaptık. Siz de kolaylıkla yapıp mailinizi dilediğiniz gibi kolayca çalıştırabilirsiniz.

MyMail İçin Kurumsal Mail Kurulumu
Outlook İçin Yandex Mail Kurulumu
Android İçin Yandex Mail Kurulumu
IPhone İçin Yandex Mail Kurulumu
Thunderbird İçin Kurumsal Mail Kurulumu

Outlook Kurumsal Mail Kurulumu

Outlook için Yandex kurumsal mail kurulumu yaparken yaşadığınız sorunlar için bize iletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

TIKLA ARA
WhatsApp