Web Sitesi Tasarımı | Profesyonel Web Sitesi | Web Tasarım

YouTube, dokunmatik ekrana sahip akıllı cihazlar için mevcut web sitesine kullanım kolaylığı sağlayacak güncellemeler yapmaya devam ediyor.

Artık tabletler ile YouTube 'da daha rahat video izleyebilirsiniz.
Artık tabletler ile YouTube ‘da daha rahat video izleyebilirsiniz.

YouTube, günlük olarak sitesine uğrayan milyonlarca kullanıcıya dünyanın her yerinden video izleme imkânı vermektedir. Bu hafta Google, YouTube’un web sitesinin dokunmatik ekranlarda daha kolay kullanılmasını sağlayacak bazı güncellemeler sundu.

YouTube’un son güncellemesi, dokunmatik ekranlı cihazlara kullanım kolaylığı getiriyor

Bir tablet veya dokunmatik ekrana sahip dizüstü bilgisayar kullanarak YouTube’un web sitesine giderseniz, artık tüm video küçük resimlerinin altında sürekli olarak gösterilen “üç nokta” menü seçeneğinin mevcut olduğunu göreceksiniz. Önceden, “üç nokta” seçeneğinin görünmesi için bir imleci video başlığının üzerine getirmeniz gerekiyordu.

Bu durum, dokunmatik ekranlı büyük cihazlarda kullanım zorluğu yaratıyordu.

Daha kolay kullanıma sahip yenilik ile YouTube 'da akıllı cihaz desteğini görebilirsiniz.
Daha kolay kullanıma sahip yenilik ile YouTube ‘da akıllı cihaz desteğini görebilirsiniz.

Dokunmatik ekranlı cihazlar için daha iyi desteğin yanı sıra, YouTube’un en son güncellemesi, belirli bir günde/tarihte hangi videoları izlediğinizi söyleyen “İzleme Geçmişi” iyileştirmelerini de içeriyor.

Güncelleme ile artık oynatma listelerinizdeki videoları “Yukarı/aşağı taşı” seçenekleriyle düzenlemenin yeni bir yolu vardır, böylece artık videoları sürükleyip bırakmak zorunda kalmazsınız. Bu, daha önceki sürümlerde yer alıyordu ancak YouTube, bir süreliğine bu özelliği kaldırmıştı.

Yeni güncelleme ile web sitesinde bulunan simgelerin boyutlarını da büyütüldü. Bu sayede dokunmatik ekrana sahip cihazlarınızdan simgelere dokunmak isterseniz daha kolay erişebileceksiniz.

Kaynak: https://www.donanimhaber.com/youtube-un-web-sitesi-artik-daha-fazla-tablet-dostu–120696

TIKLA ARA
WhatsApp