Web Sitesi Tasarımı | Profesyonel Web Sitesi | Web Tasarım

SEO uyumlu makale yazmayı öğrenmek için burada olduğunuzu düşünerek bu yazıyı hazırladık. Tüm içeriğimizi sıkılmadan okuyacağınız konusunda iddalıyız. Çünkü sizin de SEO uyumlu makale yazarken burada yazdığımız içerik gibi akıcı ve bilgilendirici şekilde yazabilmenize yardımcı olacağız. Hazırsanız başlayalım…

Bu yazımızı detaylıca okuduktan sonra dikkat etmeniz gereken noktaları öğrenecek ve bu yolda en iyi SEO uyumlu makaleyi yazmak için temel bilgilere sahip olacaksınız. Sektör araştırması yapıp kendi anlatım dilinizi de seçerek yazınıza kimlik kazandırabilirsiniz. Çoğumuz gezi yazılarını okumuşuzdur. Orada hatırlarsanız eğer okudukça okuyasınız gelir ve yazıyı birkaç dakikada akıcı anlaşılır şekilde tamamlamış olursunuz.

Hazırladığımız bu içerik hem makaleyi kolaylıkla yazabilmenizi hem de kendi anlatım dilinizi kullanarak ortaya özgün eser çıkarmanıza katkı sağlayacaktır. Makale yazarı olarak okuyucu ile karşı karşıya olduğunuzu düşünün. Karşınızda oturan kişiye imla kurallarına dikkat ederek, gerek heyecan uyandırarak yada “vay bee” dedirtecek yazınızı okutabilirsiniz.

Önce Ziyaretçileri, Daha Sonra Google’ı Memnun Edin

Öncelikle kendinizi bir konu hakkında araştırma yaparken hayal edin!

Bir kelime arattınız ve o konuda detaylı bilgiye ihtiyacınız var. Bu bilgileri almak için Google ‘da arattığınız ilk siteye giriş yaptınız. Sağdan soldan reklamlar fırlıyor. Başlıklarla site Google ‘daki arama sonuçlarında çıksın diye aynı ve tekrarlayan haliyle spam içerik üretmiş. Yani sizin belki okuyup alacağınız bilgi sayfalarca aşağıya akmış. Birkaç saniye içinde bu sayfadan birşey öğrenemeyeceğinizi düşünüp çıkarsınız. Haliyle böyle sitelerle günlük hayatta fazlasıyla karşılaşmaktayız.

Bizim hedefimiz herşeyden önce ziyaretçileri memnun etmektir. Onun için de anlaşılır, bir düzen içinde kaleme alma, imla kurallarına uygun, doğru linklendirme ve hiyerarşik başlıklar ile yazmalıyız.

İnanın ki, siz bunları tam ve abartısız yaptığınız zaman kullanıcı sayfada istediğini alabildiği için okumaya devam edecektir. Merak uyandırarak, yerinde ipuçları belirterek veokuyucuya yol göstererek yazılan her makale kullanıcıyı memnun eder. Menun olan her kullanıcı için bir süre sonra site sıralamamız o sayfada yükselmeye başlayacaktır. Yani biz de içeriğimize verilen ödülü Google’dan bu şekilde almış oluruz.

Kullanıcılara İstediğini Verin

SEO Uyumlu Makale Kriterleri

>Kelime Sayısı strong bold kullanımı

>H etiketleri

>Resimler

>Linkler

Yazı içerisinde örneğin “Antalya’da deniz manzaralı kiralık villalar” diye bir kelime geçiyor diyelim. Bu kelime ile birebir uyumlu “Antalya’da Deniz Manzaralı Kiralık Villalar” diye bir blog yazımız olduğunu düşünelim. Burada anchor text’e (bağlantı verilen metin) bağlantı olarak www.siteadi.com/blog/antalya-da-deniz-manzarali-kiralik-villalar linkini vermek taranabilirlilik açısından daha etkili sonuçlar verir.

Kullanıcıların farklı sayfaları görüntülemesi katkı

SEO Uyumlu Makale İçin Anahtar Kelime Bulma

Bunlara Dikkat Edelim

İntihal (Kopya İçerik) Tarama Siteleri

TIKLA ARA
WhatsApp