Web Sitesi Tasarımı | Profesyonel Web Sitesi | Web Tasarım

Avrupa merkezli bir ajansın oluşturduğu web sayfası, karantina döneminde uzaktan çalışmak zorunda olanlara ofis ortamını aratmayacak ofis sesleri üreten web sitesi simülasyonunu sundu.

Bu nedenle ofis ortamına alışkın seslere aşina olanların bu özlemini giderebilmek için canlandırma geliştirildi. Çünkü geliştirilen bu web sitesi sizlere ofisin yokluğunu aratmayacak gibi görünmektedir.

Peki hangi sesleri duyacaksınız?

Ayrıca ofis sesleri üreten web sitesi simülasyonunda yazıcı yazdırma sesi, kâğıt çekme, merdiven çıkma, topuklu ayakkabı ile yürüme, telefon, sakız çiğneyen personel, kahve makinesi, kapı sesi, sifon sesi, klavye tuş sesi, cips yiyen personel sesi, masa tenisi sesi, olmazsa olmaz deri koltuk gıcırdaması ve bardağa doldurulan suyun sesine kadar birçok ses bulunmaktadır.

Bu yöntem çoğu insanın önündeki işe odaklanmasına destek olabiliyor. Yalnız herkes bu seslerden memnun olamayabilir. Çünkü bu seslerden çok rahatsız olan kitle ise evde çalışmaktan muhtemelen bir hayli memnun olacak.

Bu simülasyonu geliştiren firma (Kids Creative Agency) tarafından yapılan imisstheoffice.eu web sitesi, ekranın sağ alt tarafında çalışan kişi sayısını da belirlemenize imkan sağlıyor. Bu seçenek oluşan sesin artmasına da neden oluyor.

Açıkçası animasyonu ve sesleri beğendik. Hareket halinde olan şekiller nesnelerdeki seslere göre hareket ediyor. Yalnız ilgi çekici olmasının yanında amaç ofis ortamında gibi hissetmektir. Animasyona dalıp çalışmayı unutanlar da olacaktır. 😊

Bizden söylemesi…

Son olarak gözlerinizi kapatın ve odanıza ofis sesleri geldiğini hayal edin!

Güzel, değil mi?

Oldukça eğlenceli olduğunu söyleyebiliriz

Sesleri duymak için nesnelere tıklayabilirsiniz. Simülasyon bağlantısı için tıklayınız.

TIKLA ARA
WhatsApp