Web Tasarım | Web Sitesi Tasarımı | Profesyonel Web Sitesi | Web Tasarım Fiyatları

İnstagram ‘ın yoğun olarak kullanılan mesajlaşma kısmı (DM), kullanıcılardan ve profesyonellerden gelen yoğun talep üzerine sonunda web sitesinden de kullanılabilir hâle geldi.

Facebook sayfalarının da modernize edildiği bu yenilikte artık uygulamaya bağlı kalmadan DM ile mesajlaşabileceğiniz yenilik sonunda geldi.

Dünya çapında birçok kullanıcının talep ettiği bu yeni özellik artık web üzerinde aktif edildi.

Mobil ile bire bir aynı olacak web mesajlaşma deneyimi; grup oluşturma ya da kullanıcılara profillerinden ve DM ekranından mesaj göndermeye imkan sağlıyor.

Ayrıca mesajlara çift tıklama ile beğenme özelliği de aktif. Mesaj atan kullanıcının mesajının solunda (…) seçeneği çıkıyor. Buradan da “Beğen”, “Kopyala”, “Gönderimi Geri Al”, “Şikayet” gibi seçenekler çıkıyor.

Emoji desteğinin yanında cihazınızdan resim veya video gönderebilirsiniz.

Web sitesine giriş yaptıktan sonra bildirim göndermek için izin istediğinde mesaj bildirimlerini de masaüstünüzde görmeniz mümkün olacak.

Son birkaç yıl içerisinde Zuckerberg liderliğindeki Facebook, mesajlaşmaya yoğun ilgi gösteriyor ve Facebook’un geleceğini burada gördüğün her fırsatta açıkça ifade ediyor. Instagram’ın web arayüzünün dışında Facebook, Instagram ve WhatsApp mesajlarını da kısa süre sonra birleştirmesi beklenen firma, bu konuya önem veriyor. Instagram DM’leri bu yazının yazılış saatinde benim hesabımda çalışmıyor fakat sizin de denemenizde fayda var.

TIKLA ARA
WhatsApp